Please upgrade your browser

Sign up for our daily email newsletter:

Sign In:

  View changes →

Dollar General: Unilever Instant Savings Promo & FREE Mentos Gum, Cheap Libby’s Veggies + More

4:34 PM MST
The links in the post below may be affiliate links. Read the full disclosure.

If you have a Dollar General nearby, you may want to head on over there to check out their Unilever promo (and more!). Now through September 21st, when you spend $10 on participating Unilever products, you’ll instantly save $3 at the register! There are many products included in this sale to make for some nice buys…

Here are a few scenarios you can do:

Deal Scenario #1:
Buy 2 Dove Clear Tone deodorant 2.6 oz $3.50 each
Buy 2 Suave Natural shampoo or conditioner 22.5 oz $1.50 each
Total = $10
Minus the save $3 instantly promo = $7
Use the $3/2 Dove Go Sleeveless, Go Fresh, Cleartone Anti-Perspirant/Deodorant or Clinical Protection Anti-Perspirant/Deodorant coupon found in the 8/18 RP
Or use the $1/1 Dove Clear Tone Deodorant coupon found here
Or use the $1/1 Dove Antiperspirant coupon found here
Final cost $4 total – $1 per deodorant

Deal Scenario #2:
Buy 2 Vaseline Spray & Go moisturizer 6.5 oz $6 each
Total = $12
Minus the save $3 instantly promo = $9
Use 2 $1/1 Vaseline Spray & Go Moisturizer coupons found in the Aug’ issue of All You mag
Final cost $7 total – $3.50 each!

Deal Scenario #3:
Buy 4 Suave Professional Moroccan Shine shampoo or conditioner 12.6 oz $2.50 each
Total = $10
Minus the save $3 instantly promo = $7
Use 2 $0.50/2 Suave Professionals Moroccan Infusion Shampoo or Conditioner coupons found in the 8/25 RP
Final cost $6 total – $1.50 each or less….
* Be sure to look for $1/1 peelie coupons on these products for an even sweeter deal!

Also, check out a few other bargains I spotted…

Sparkle paper towels 6 rolls $3.75
Use the $1/1 Sparkle paper towels coupon found here
Final cost $2.75, that’s just $0.46 per roll – Awesome price!

Mentos Chewing gum Bottle Only $1
Use the $1/1 Mentos Gum Bottle coupon found in the 8/4 SS
Final cost FREE!

Buy 4 Libby’s vegetables 14.515 oz $0.65 each
Total = $2.60
Use the $1/4 Libby’s Vegetables coupon found in the 8/25 RP
Final cost $1.60 total – $0.40 per can!

Kellogg’s Pop-tarts 8-pack $2
Use the $0.70/1 Kellogg’s Pop-tarts toaster pastries coupon found here
Final cost $1.30!
* This deal is even sweeter at Walgreens this week!

(Thanks, Stacy!)

Related Posts

Top