Hip2Save Gift Guides

Subscribe to our newsletter

Stock Up

Vitamin Shoppe: 96 Quest Bars Only $100.93 Delivered (Just $1.05 Each)

Hip2Save may earn a small commission via affiliate links in this post. Read our full disclosure policy here.

Through July 1st, head over to TheVitamineShoppe.com where they are offering Buy One Get One 50% off Quest Nutrition products.

Even sweeter, today, June 4th only, save an extra $25 off $125 OR $50 off $150 orders when you use promo code LEMONADE at checkout!

Stock up and save with this deal:

Buy 8 Quest Bars 12 count Boxes $24.99 each – choose any flavors
Buy 1 Snackimals Animal Cookies 99¢ – or any item to get over $150 mark
Total = $150.93
Use code LEMONADE ($50 off)
Final cost $100.93 shipped!
*That’s like paying just $1.05 per bar and getting free cookies!


Join The Discussion

Comments 10

  1. Adam

    a couple years ago when they tasted much better, I would have been all over this, but I they started changing ingredients (and not for the better imo)

    • Amber (Hip2Keto Sidekick)

      Oh bummer! Sorry to hear you no longer care for these!

  2. Derek

    LOVE these bars–I eat one every day in the morning–this is an incredible deal if you’re willing to buy a zillion of them at once.

  3. LC

    Anyone know the sugar content?

    • Kevin

      Normally 1g of sugar, 20g of protein. Great ratio!

  4. Taryn

    If you have a grocery outlet in your area, you might take a look there for these. I was there this weekend and they had them for 69 cents a piece in different flavors.

    My local grocery outlets are always very helpful when I call to see if they have a certain thing in stock, so it’s at least worth a phone call if there’s one near you and you like these.

    • Amber (Hip2Keto Sidekick)

      Great find! Thanks for sharing with us!

    • AllieCat78

      I found some this weekend there for $0.99. $0.69 is such a great find!!!!

  5. karen

    buy one and make sure you like these before committing. they have a strong fake sweetener taste. I had to throw them away. terrible aftertaste🤢

  6. clpercle1

    I eat one of these everyday. Five years ago I gave up sugar. These taste great to me. The protein content is great. I recommend this deal if you have tried them and like them. And if you have the extra $100 to do it. All the local groceries sell these for over $2 a piece where we live.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

It's not your Grandma's coupon site!

Welcome Back! We missed you!

Quickly login with your social network or email:

Forgot Password?

Don't have an account? Register

Forgot Password

Don't have an account? Register

Become a Hip2Save Insider

Don't Miss Out! Join our large community of insiders - it's totally free! Once you join, you'll be able to save & share your favorite deals, rate posts and recipes and add items to your cookbook! What are ya waiting for?!

Already have an account? Login

Become a Hip2Save Insider

Don't Miss Out! Join our large community of insiders - it's totally free! Once you join, you'll be able to save & share your favorite deals, rate posts and recipes and add items to your cookbook! What are ya waiting for?!

Already have an account? Login

🍷6 Bottles of Wine For Only $30 SHIPPED! 🍷